X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ب مثل بسیجی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی

آیت‌الله نوری همدانی در محکومیت حمله به کاروان «آزادی غزه»:

رژیم صهیونیستی منتظر عواقب اقدام خود باشد.  
 
 
یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کاروان «آزادی غزه»گفت: مسلمانان در مقابل این اقدام صهیونیست‌ها آرام نمی‌نشینند و رژیم صهیونیستی باید منتظر عواقب اقدام خود باشد.به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای بسیج شهرستان ساوه، اعضای سپاه رباط کریم تهران و تعدادی از اعضای ستاد هماهنگی ارتحال امام(ره) اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم جامعه داشتن فرهنگ‌اسلامی است.
وی با بیان اینکه عاشورا و غدیر همیشه زنده هستند، اظهار داشت: با گذشت زمان هیچ‌یک از این موضوعات کهنه نمی‌شوند و با گذشت سال‌های طولانی همیشه تازه و زنده‌اند.
این مرجع تقلید با اشاره به دین اسلام و انقلاب اسلامی بیان داشت: با وجود انقلاب اسلامی و دین، قیام 15 خرداد و ارتحال امام خمینی(ره) نیز برای همیشه زنده می‌ماند.
وی با اشاره به اصول و پایه دین و انقلاب خاطرنشان کرد: با دانستن چندین موضوع همچون ارکان انقلاب، اهداف انقلاب، برکات انقلاب و آسیب‌هایی که ممکن است به آن وارد شود، زمینه فهمیدن انقلاب آسان‌تر می‌‌شود.
نوری‌همدانی ادامه داد: اینکه بدانیم انقلاب با چه وسیله‌ای پیروز شده است یا هدف از تحقق آن چه بود و آثار و برکات این انقلاب چه بوده بسیار مهم است، چراکه دانستن این موضوعات یعنی افزایش فرهنگ مردم و هرچه‌قدر فرهنگ مردم بیشتر باشد، درک آنها از موضوعات هم بیشتر می‌شود.
وی با اشاره به احادیث نهج‌البلاغه در خصوص پیغمبران و جانشینان آنها تصریح کرد: خداوند هیچگاه زمین را بدون پیغمبر،‌ امام و جانشینان آنها قرار نمی‌دهد و همیشه این کاروان حق را به گوش مردم می‌رسانند و آنها را به حق دعوت می‌کنند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در طول تاریخ سلاطین و مزدوران بر مردم حاکم بوده‌اند، اظهار داشت: همواره در مقابل کاروان الهی دو خط استبداد و استکبار قرار گرفته‌اند و با قدرت و زورگویی ‌خواسته‌اند بر مردم مسلط شوند.
وی با تاکید بر اینکه خط استکبار و کفر همواره وجود داشته‌ است، عنوان داشت: در خط استکبار سلطه‌گران سعی می‌کنند با کشورگشایی بر بسیاری از کشورها مسلط شوند و یا با تهاجم نظامی، فرهنگی و سیاسی خود می‌خواهند خود را در کشورها حاکم کنند.
نوری همدانی با بیان اینکه دو خط استکبار و استبداد تا زمانی که خداوند یک فقیه بسیار شجاع،‌ زمان‌شناس و جهان‌شناس را در زمان ما قرار داد بر ایران حکومت‌ می‌کردند، اظهار داشت: خداوند فقیهی به مردم ما عطا کرد تا آنان را از زیر سیطره استکبار و رنج و غم آنها آزاد کند و فریاد همه فریادگران را فریاد بزند.
وی با تاکید براینکه امام خمینی(ره) با توکل بر خدا اخلاص عمیق و اراده قاطع در برابر استبداد و استکبار قیام کرد، ادامه داد: دو اردگاه غرب و شرق در مقابل اسلام و مسلمانان ایستاده‌اند که در رأس آنها امریکا قرار دارد.
این مرجع تقلید افزود: کار و قیام امام خمینی(ره)، کار پیغمبران بود و امام با رهروی از راه امامان و پیغمبران توانست به پیروزی برسد.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلام بود اما حکومت‌اسلامی و فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت، بیان کرد: امام خمینی نخست تصمیم گرفت که قیام کند و سپس مردم را با خود موافق کرد و به هدف خود رسید.
آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله صهیونیست‌ها به کاروان «آزادی غزه» ابراز داشت: اسرائیل با وجود شکست در جنگ 22 روزه دست از حمله به مردم غزه نکشید و حتی کاروان حامل غذا و دارو به غزه را مورد تهاجم قرار داد.
وی تاکید کرد: مسلمانان و تمامی مردم آزادی‌خواه جهان در مقابل این اقدام رژیم صهیونیستی آرام نمی‌نشینند و رژیم صهیونیستی باید منتظر عواقب کار خود باشد.

تاریخ ارسال: دوشنبه 10 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 04:56 ب.ظ | نویسنده: بسیجی | چاپ مطلب 6 نظر