X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ب مثل بسیجی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی

رهبر معظم انقلاب در جمع زائران حرم رضوی- ۲

جا زدن تحولات بحرین به عنوان مسئله شیعه‌ و سنی توطئه آمریکاست.  

  مقام معظم رهبری جا زدن تحولا ت بحرین به عنوان مسئله شیعه و سنی را توطئه غرب و در رأس آنها آمریکا عنوان کرده و خاطرنشان کردند:   

اگر خیرخواهانی در این بین وجود دارند من به آنها اعلام می‌کنم مسئله را شیعه و سنی نکنید چرا که این بزرگترین خدمت به آمریکا و دشمنان امت اسلامی است.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان در جمع زائران حرم ملکوتی ثامن‌الحج(ع) که در رواق امام خمینی(ره) صورت گرفت، به طور ویژه به تحولات لیبی و بحرین اشاره کرده و در ابتدای این بخش از سخنانشان فرمودند:  

در قضیه لیبی ما رفتاری را که دولت لیبی با مردم در پیش گرفته بود و در پیش گرفته است است یعنی کشتار مردم، فشار بر مردم، بمباران شهرها و کشتار غیرنظامیان را صددرصد محکوم می‌کنیم، اما ورود و دخالت آمریکایی‌ها و غرب را هم صد در صد محکوم می‌کنیم 

 * آمریکا و غرب به دنبال حمایت از مردم لیبی نیست بلکه به دنبال نفت این کشور است  
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه این بخش از سخنان مهمشان درباره مسائل منطقه به موضوع بحرین اشاره و با تأکید بر اینکه مسئله بحرین، درست از لحاظ ماهیت مثل مسائل دیگر کشورهای منطقه است، خاطرنشان کردند: مسئله بحرین با مصر، تونس و لیبی هیچ فرقی ندارد چرا که در بحرین نیز ملتی هستند که حکومتشان حقوق آنها را نادیده می‌گیرد .  

*
دولت سعودی با دخالت نظامی در بحرین منفور ملت‌ها می‌شود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تأکید بر اینکه دولت سعودی در دخالت نظامی خود در بحرین اشتباه کرده و با این کار خود را در میان مردم منطقه منفور می‌کند، تصریح کردند: آمریکا اگر در میان مردم منطقه منفور شود به دلیل هزاران کیلومتر فاصله‌ای که با منطقه دارد، برایش خیلی اهمیت ندارد اما اگر مردم منطقه از سعودی‌ها منفور شوند برایش خسارت سنگینی است. لذا سعودی‌ها اشتباه کردند و هر کس دیگری این کار را بکند اشتباه کرده است. ایشان همچنین تأکید کردند:‌به توفیق الهی این حرکت ملت‌ها و امت اسلامی با شعار اسلام و به سمت اهداف اسلامی که در منطقه آغاز شده نشاندهنده بیداری عمومی ملت‌هاست و طبق وعده الهی این حرکت‌ها قطعا و یقیناً به پیروزی خواهد رسید.

 مقام معظم رهبری در ادامه سخنانشان با اشاره به اوج وقاحت آمریکایی‌ها که حضور تانک‌های دولت سعودی در خیابان‌های منامه را دخالت نمی‌داند اما وقتی مراجع تقلید و علما و خیرخواهان ما می‌گوید مردم را نکشید می‌گویند دخالت کردید، تأکید کردند: این که ما به یک دولت و رژیم ظالمی خطاب کنیم مردم خود را نکشید دخالت است؟ آمدن تانک‌های بیگانه در خیابان‌های دخالت نیست اما این دخالت است؟ این اوج وقاحت آمریکا و اذنابشان در منطقه است که اینگونه تبلیغ می‌کنند.  

 رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه غربی‌ها می‌گویند چرا ایران از مردم بحرین حمایت می‌کند؟ تأکید کردند: ما از همه ملت‌های مظلوم پشتیبانی کرده‌ایم. ما 32 سال است که از مردم فلسطین پشتیبانی می‌کنیم. کدامیک از دولت‌ها و ملت‌ها چنین پشتیبانی‌ای کرده‌اند؟ مگر ملت فلسطین شیعه هستند؟ درباره غزه مردم ما چقدر تلاش کردند. جوانان ما رفتند به فرودگاه تا عازم غزه شده و علیه اسرائیل بجنگند در حالی که راه بسته بود و ما گفتیم نروید تا وسط راه سرگردان نشوید. مردم ما نسبت به غزه و فلسطین و تونس و مصر ابراز احساسات کردند در حالی که آنها شیعه نبودند و اصلاً بحث شیعه و سنی در میان نیست. و این در حالی است که غربی‌ها و آمریکایی‌ها بدخواهانه و بددلانه سعی می‌کنند مسئله بحرین را به عنوان مسئله شیعه و سنی قلمداد کنند.  


در بحرین یک صورت انتخاباتی وجود دارد اما مردم آنجا مطلقاً از این حق که هر نفر 1 رأی داشته باشد برخوردار نیستند و به آنها ظلم می‌شود. ولی امر مسلمین جهان با بیان اینکه غربی‌ها در مسئله بحرین فرصت را مغتنم شمردند و قصد دارند با طرح مسئله جدید شیعه و سنی در مسائل منطقه دخالت کنند، خاطرنشان کردند:  

غربی‌ها می‌گویند مردم بحرین چون شیعه هستند نباید هیچکس از آنها حمایت کند و تلویزیون‌هایی که جزئیات قضایای منطقه را پخش می‌کردند، نسبت به قضایای منطقه سکوت کنند و کشتار مردم بحرین را مخابره نکنند.   

ولی امر مسلمین جهان خطاب به غرب و آمریکا تأکید کردند: شما دنبال گرفتن جای پا در لیبی هستید و می‌خواهید از لیبی به عنوان یک جای پا استفاده کنید تا دولت‌های انقلابی آینده مصر و تونس که در دو طرف لیبی هستند را تحت نظر داشته باشید. نیت شما نیت فاسدی است.  

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ما این حرکتی که غربی‌ها به سردمداری امریکا انجام می‌دهند را قبول نمی‌کنیم، خاطرنشان کردند: متاسفانه سازمان ملل که باید در خدمت ملت‌ها باشد به آلت دست این کشورها تبدیل شده و هرچه این دولت‌های غربی می‌خواهند برایشان فراهم می‌کند و این ننگ است برای سازمان ملل.  

ایشان ادامه دادند:  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه متاسفانه بعضی آدمها که آدم خیال می‌کند انگیزه سوئی ندارند نیز در این دام افتاده‌اند، تصریح کردند: اگر خیرخواهانی در این بین وجود دارند من به آنها اعلام می‌کنم مسئله را شیعه و سنی نکنید چرا که این بزرگترین خدمت به آمریکا و دشمنان امت اسلامی است که حرکت عمومی ضداستبدادی یک ملت را حمل کنند به دعوای شیعه و سنی؛ و این در حالی است که دعوای شیعه و سنی وجود ندارد
. ایشان خاطرنشان کردند: ما بین غزه و فلسطین و تونس و لیبی و مصر و بحرین و یمن تفاوتی نمی‌گذاریم و معتقدیم در همه جا ظلم به ملت‌ها محکوم است و حرکت ملت‌ها با شعار اسلام در جهت آزادی مورد تأئید ماست.  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: برخی سیاستمداران و روزنامه‌نگاران کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز گزافه‌گویی کرده و می‌گویند که مسئله بحرین جنگ شیعه و سنی است در حالی که اینگونه نیست و مسئله این کشور اعتراض یک ملت است به ظلمی که به او می‌شود و مسئله بحرین با مسئله تونس و مصر و لیبی و یمن هیچ فرقی ندارد
. ایشان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها خوشحالند که بتوانند بوسیله بوق‌های تبلیغاتیشان در منطقه بتوانند مسئله بحرین را مسئله اختلاف شیعه و سنی جا بزنند، تصریح کردند: آنها از این طریق می‌خواهند هم جلوی کمک‌هایی که ممکن است به این مردم مظلوم بشود را بگیرند و هم ماهیت قضیه را عوض کنند.  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه ملت بحرین با این قیام خواسته اساسیشان این است که انتخاباتی انجام بگیرد و هر 1 نفر 1 رأی داشته باشد، این پرسش را مطرح کردند که آیا این توقع مردم بحرین زیادی است؟  
ایشان مجددا تأکید کردند: حضور قدرتهای بیگانه و غربی‌ها در لیبی به هیچ وجه قابل قبول نیست و اگر این کشورها می‌خواهند به مردم لیبی کمک کنند می‌توانند مردم را تجهیز کنند تا مردم خودشان مسئله‌شان را با قذافی حل کنند
.  
ایشان تأکید کردند: آمریکایی‌ها و غرب ادعا می‌کنند که ما برای دفاع از مردم می‌خواهیم وارد لیبی شویم و عملیات نظامی انجام بدهیم در حالی که این ادعای آنها اصلاً قابل قبول نیست. اینها اگر حقیقتاً مدافع مردم لیبی بودند و دلشان به حال مردم می‌سوخت، در این یک ماه اخیری که مردم لیبی در حال بمباران شدن هستند به آنها امکانات و اسلحه و ضدهوایی می‌دادند، اما دیدیم که غربی‌ها به جای اینکارها یک ماه نشستند کشتار مردم را تماشا کردند و حالا می‌خواهند وارد شوند، بنابراین آنها به دنبال حمایت از مردم لیبی نیستند بلکه به دنبال نفت لیبی هستند.  
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 2 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 12:57 ق.ظ | نویسنده: بسیجی | چاپ مطلب 2 نظر