X
تبلیغات
زولا

ب مثل بسیجی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی

نامه سرگشاده انجمن اسلامی دانشگاه شاهد به سید حسن خمینی

 نامه سرگشاده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد خطاب به سید حسن خمینی

 

 

«به حسن و برادرانش این توصیه را مینمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آنست و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را میخواهند.هرگز گرفتار تحلیلهای گوناگون نشوند که دشمن در کمین است! امروز باید در کنار نظاممان پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهرههای شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده.هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت الله خامنهای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت گوش کنیم، اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست

قسمتی از وصیت نامه یادگار امام مرحوم سید احمد خمینی

جناب حجه الاسلام سید حسن خمینی


سلام علیکم


درحالی که روزهای زیادی تا 14 خرداد و سالگرد رحلت بنیانگذار فقید انقلابمان باقی نمانده است، متأسفانه شاهد رفتارهایی غیر معمول از سوی شما هستیم که تذکر و تلنگر آن را بر خود واجب دانستیم و امیدواریم موثر افتد.گرچه دوستی شما با سران فتنه به سبب قرابت خویشاوندیتان بر همگان هویدا و آشکار است، اما از شما انتظار  می رفت به دلیل وابستگی نسبی خود با حضرت امام(ره) نام ایشان که ماورای فعالیت جناحی و سمت و سو گیری های سیاسی بوده و هست، به رفتارهایی که پایه های آن بر اساس ماکیاولی و قدرت طلبی پی ریزی شده است آلوده نکنید.


این روزها که سران فتنه در جشن و عزا دور هم جمع می شوند تا برای جنجال آفرینی در آستانه حماسه 22 خرداد به هر کاری دست بزنند شما متاسفانه با بینش اندک و یا بهتر بگوییم بی بصیرتی در جلسات عشرت مآبانه ی عده ای مست قدرت و شهوت شرکت می کنید و با فتنه گرانی که می خواستند حریم ولایت را با ادعای دروغ خود به توبره ببندند، هم نشین می شوید. شما امروز با کسانی دم خور شده اید که زمانی خود مروج هتک حرمت به امام راحلمان بودند و اینان بودند که جرأت سخنان ناروایی چون "خمینی به موزه تاریخ سپرده شده است" را به عده ای ملعبه غرب و ساختار شکن سکولار دادند.


آقای حسن خمینی


به تاریخ نگاه بیاندازید و ببینید چه بسیار هستند، افرادی که گذشتگان نکویی داشتند اما با نشست و برخواست با بدان خاندان خود را فراموش کردند و در ولع و طمع قدرت و خود محوری آنچنان دست و پا زدند که سرانجامی جز خاری و نکبت برای خود در تاریخ به جا نگذاشتند."پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد" ماجرای حسین خمینی که از اقوام شما هم هستند را فراموش نکنید که وی نیز زمانی در دام منافقین افتاد و سرانجامی نداشت جز طرد از سوی امام و امت.لذا این نامه از امام راحل به سید حسین را برای شما مجددا یاد آور می شویم که ایشان فرمودند:«: پسرم حسین خمینی! جوانی برای همه خطرهایی دارد که پس از گذشت آنها انسان متوجه میشود . من میل دارم کسانی که به من مربوط هستند در این کورانهای سیاسی وارد نشوند؛ من امید دارم که شما با مجاهدت در تحصیل علوم اسلامی و با تعهد به اخلاق اسلامی و مهار کردن نفس اماره بالسوء ، برای آتیه مورد استفاده واقع بشوی؛ من علاوه بر نصیحت پدری پیر، به شما امر شرعی میکنم که در این بازیهای سیاسی وارد نشوی و واجب شرعی است که از این برخوردها احتراز کنی ؛ من به شما امر میکنم به حوزه علمیه قم برگرد و با کوشش، به تحصیل علوم اسلامی و انسانی بپرداز


اما متاسفانه شما نیز راه ناکجا آباد پسر عموی  خود را در پیش گرفتید و به جای سعی در گسترش معارف امام و انقلاب در دل موسسه نشر آثار و تولیت حرم مطهر امام راحل ریش و قیچی را در دست نااهلانی گذارده اید که نسبت به امام و راه و روش وی هیچ معرفتی نداشته و ندارند و از یار امام بودن برای خود نقاب و زره پوشی ساختند و خود را در لباس میش نمایش دادند ولی مردم در 8 ماه فتنه متوجه این نمای مظلوم بر تن روباه صفتان و گرگ های مدعی خط امام شدند اما شما چشم تان را برهمه اینها بستید و تنها زمانی دم بر آوردید که همین افراد با سخنان امام زیر سئوال رفتند.


این چه رفتار غیر منطقی است که شما برای رسیدن به قدرت پیش گرفته اید؟این چه امید شوم به حمایت عده ای فتنه گر است که شما به آن دل بسته اید؟ شاید این دلبستگی و هم نشینی شما با این فتنه گران عاملی بود تا هتک حرمت فتنه گران در آذر ماه را نبینید و دم بر نیارید. بی شک حرف شما درحمله به برنامه شاخص که نمونه ای از سخنان خمینی کبیر بود نیز از این همنشینی شما با فتنه گران برآمده است.امروز مطمئتن باشید همان هایی که از نام جماران برای برپایی متینگ سیاسی سوء استفاده کردند از نام و نشان شما هم به عنوان پله ای برای ترقی خود استفاده می کنندو همینان که با بی رحمی کمر ملت را زیر بار تمایلات نفسانی خود خرد کردند و شادی و حلاوت پیروزی 22 خرداد را به کام ملت تلخ کردند، برایشان تفاوتی ندارد که شما را در راه نفسانیت خود به قعر و انتهای مذلت بفرستند.


فلذا ما دانشجویان دانشگاه شاهد که تحصیل خود در دانشگاه و کسب علم را مدیون نفس روحانی پیر جماران و خون فرزندان روح الله می دانیم بار دیگر از سر دلسوزی به شما توصیه می کنیم که از این راه و کردار بازگردید که آغوش امت برای شما تنها یادگار خاندان خمینی همچنان باز است و والا اگر می خواهید به همین راه بروید و بر این امر و این راه اصرار ورزید نام بزرگ خمینی را آلوده مطامع سیاسی نکنید و این نام بزرگ را از ذهن و شناسنامه خود حذف کنید و تولیت حرم مطهر را هم به ما دانشجویان بسپارید که ما فرزندان نسل سوم انقلاب خدمت و جاروکشی در حرم امام عزیزمان را بر هر امری افضل و ارجع می دانیم. در آخر پیشنهاد می کنیم وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) بار دیگر رنج نامه ابوی محترمتان به مرحوم منتظری و نیز وصیت نامه ایشان را بازخوانی کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد 

 

 

منبع: پایگاه تحلیلی خبری دانشجویان مستقل

تاریخ ارسال: دوشنبه 3 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 04:15 ب.ظ | نویسنده: بسیجی | چاپ مطلب 0 نظر